czwartek, 13 czerwca, 2024

Artykuły naszych Czytelników

Impregnacja owadobójcza drewna preparatem Xilix Gel – metoda zwalczania spuszczela pospolitego

Impregnacja owadobójcza drewna preparatem Xilix Gel – to skuteczna metoda na spuszczel zwalczanie

Spuszczel pospolity (kornik) nie jest mile widzianym lokatorem w naszych domach. Jedna samica potrafi złożyć nawet 500 jaj, a larwy które wylęgają się już po kilu dniach, gotowe są do niszczenia drewna, tak jak dorosłe osobniki. By zatrzymać tę inwazję, należy szybko i skutecznie działać.

Xilix Gel – żel w walce ze spuszczelem pospolitym

Żel jest preparatem do użytku profesjonalnego, dlatego jego nałożenie należy powierzyć fachowcowi. Decydując się na ten preparat, musimy zdawać sobie sprawę, ze pomimo dużej skuteczności zadziała on tylko tam, gdzie zostanie nałożony (w przeciwieństwie do gazowania, które obejmuje całe pomieszczenie). Walka z kornikiem przez nałożenie żelu na drewno, jest odpowiednim sposobem, gdy nie można na długo opuścić pomieszczenia, lub spuszczel zaatakował tylko fragmenty konstrukcji.

Jak działa Xilix Gel

Nie tylko zwalcza owady, ale również impregnuje (zabezpiecza) drewno przed ich ponowną inwazją. Nadaje się do każdego rodzaju materiału, zarówno z drzew iglastych, jak i liściastych. Może być stosowany na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Nie ma zapachu, posiada biały kolor i konsystencję żelu. Wnika w drewno nawet do 18 cm. Swoje owadobójcze działanie zawdzięcza permetrynie – związkowi chemicznemu, bardzo toksycznemu dla korników, a stosunkowo nietoksycznemu dla ludzi.

Żel na spuszczel pospolity Xilix nie zmienia koloru drewna i nie odbarwia go. Zazwyczaj jest aplikowany metodą natryskową, czasami przez nawierty w drewnie i nastrzykiwanie lub nakładanie za pomocą pędzla. Posiada tiksotropowe właściwości, czyli może zmienić swoją konsystencję (gęstość),w zależności od sposobu i długości mieszania, by po jakimś czasie (już po aplikacji) powrócić do wyjściowego stanu.

Żel jest bardzo wydajny, a zastosowany w odpowiedni sposób przez fachowca, gwarantuje pozbycie się spuszczela pospolitego na dobre.