czwartek, 13 czerwca, 2024

Artykuły naszych Czytelników

Rodzaje wag łazienkowych- czy słyszałeś o nich wszystkich?

Waga łazienkowa jest to niezbędny sprzęt w twojej łazience, jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy bądź utrzymać smukłą sylwetkę. Wybór wagi wbrew pozorom nie jest takim łatwym zadaniem. Nie ma niestety wagi, która sprawdzi się każdemu z nas. Czym więc powinna charakteryzować się dobra waga? Po pierwsze i chyba najważniejsze- dobra waga powinna być dokładna, czyli precyzyjnie mierzyć Twoją wagę. Najlepsze wagi mierzą z dokładnością do 50 gramów, a większość wag ma zakres mierzenia od 1 kilograma do 150, a w niektórych modelach nawet do 200 kilogramów. Po drugie dobra waga musi być solidnie wykonana, tak aby była odporna na uszkodzenia- tutaj kluczowy będzie dobry materiał. Kolejnym ważnym punktem jest to, aby sprzęt był bezpieczny, dlatego warto sprawdzić czy wybrany przez nas model posiada antypoślizgowe nóżki, które uniemożliwią przemieszczanie się wagi po podłodze. Bardzo Ważnym kryterium jest też cena- najlepsza będzie taka, która nie zrujnuje twojego domowego budżetu, dlatego zastanów się ile pieniędzy możesz przeznaczyć.

Klasyczne wagi

Wśród wag łazienkowych możemy wyróżnić trzy rodzaje: mechaniczne, elektroniczne i nowo powstałe wagi smart. Wagi mechaniczne pomagają nam mierzyć masę ciała bez żadnego źródła zasilania na przykład baterii. Są to zupełnie klasyczne, proste w obsłudze, oraz znane każdemu od wielu lat urządzenia. Wynik pokazywany jest za pomocą strzałki. Wagi elektroniczne są tymi, które w ostatnim czasie zrobiły się bardziej popularne. Są zasilane bateriami i są już bardziej technologiczne, ponieważ wynik pokazany jest na cyfrowym ekranie.

Waga dla wymagających

Ostatnim rodzajem z trzech pozostałych są wagi smart i jest to najnowocześniejszy rodzaj ze wszystkich. Te wagi posiadają wszystkie cechy wag elektronicznych, ale ich funkcję są jednak dużo mocniej rozwinięte. Idealnym przykładem będą wagi Xiaomi Mi Composition. Mają one funkcję pomiaru tkanki tłuszczowej oraz wody, wykonywaną w zaledwie kilkanaście sekund, pomiar objętości mięśni, masę kości oraz wiele innych. Sprzęt można połączyć z aplikacją w swoim telefonie, dzięki czemu poszczególne wartości są zapisywane w pamięci naszego telefonu, więc możemy komfortowo nadzorować, oraz analizować swoje wyniki. Waga od Xiaomi wykonana jest z dobrego i wysokiej jakości materiału odpornego na uszkodzenia- wyświetlacz jest cyfrowy i szklany. Urządzenie daje nam też drugie zastosowanie, ponieważ możemy ważyć produkty spożywcze używane do przygotowywania swoich posiłków. Jest to fajna opcja, ponieważ mamy dwa sprzęty w jednej, i to korzystnej cenie.