czwartek, 13 czerwca, 2024

Artykuły naszych Czytelników

Gdzie powinniśmy stosować apteczki i i czy warto umieszczać na nich logo

Apteczka jest przedmiotem codziennego użytku, o którym myśli się dopiero wtedy, kiedy jest potrzebna. Oparzenie, stłuczone kolano lub przecięta skóra na palcu są powodem do panicznego poszukiwania opatrunku i środka antyseptycznego. Okazuje się wówczas, że miejsce, gdzie przechowywane są środki pierwszej pomocy, świeci pustkami lub jest tak pokryte pajęczyną, że przechowywane plastry i gazy są nie do użycia. Dlatego warto pomyśleć o wyborze apteczki. Z logo, które można samodzielnie zaprojektować, bądź z klasycznym symbolem.

Gdzie powinniśmy stosować apteczkę

W samochodzie oraz w miejscu pracy apteczki są wymagane przepisami prawa. Logika nakazuje jednak, żeby podstawowe środki opatrunkowe zawsze były pod ręką. Dlatego apteczka powinna być na wyposażeniu każdego domu, na działce lub w ekwipunku wycieczkowym. Wielkość i zawartość apteczki możemy dostosować do potrzeb. Samochód możemy zaopatrzyć w dużą apteczkę w twardym pudełku, za to do parku lub na wycieczkę wystarczy nam podstawowy zestaw na obdarte kolana albo nadwyrężoną kostkę. Biorąc odpowiedzialność za miejsca publiczne, takie jak świetlice, salony usługowe lub sklepy, wyposażamy je w apteczkę dostosowaną do ilości osób i rodzaju aktywności. Przy czym, dzięki możliwości nadruku na niej dowolnej treści lub logo, apteczka może stanowić element informacyjny lub dekoracyjny na ścianie.

Po co logo na apteczce

Apteczki z logo mają szerokie zastosowanie. Przede wszystkim służą do wyróżnienia się na tle innych, podobnych apteczek. W warunkach domowych, wyprawiając dziecko na obóz mamy gwarancję, że nasza apteczka nie zgubi się pośród przywiezionych przez innych obozowiczów. Firmy, które współdzielą teren pracy z innymi, w łatwy sposób mogą nadzorować własne wyposażenie. Apteczki mogą stanowić również gadżety z logo reklamowym dla klientów.

Podsumowanie

Apteczka powinna być zawsze pod ręką. W sytuacjach nagłych szybkie dotarcie do podstawowych środków pierwszej pomocy pomaga na opanowanie nerwów i paniki, zwłaszcza gdy urazu doznało dziecko. Prawidłowo wyposażone apteczki z logo, stały, spersonalizowany element wyposażenia wnętrza oraz łatwiej je znaleźć, kiedy są potrzebne.