czwartek, 23 maja, 2024

Artykuły naszych Czytelników

Jak sprzedać mieszkanie z komornikiem Łódź?

Łódzki rynek nieruchomości jest jednym z bardziej rozwiniętych w Polsce. Sprzedaż na nim swojego lokum może więc wydawać się stosunkowo prosta. Są jednak sytuacje, gdy możemy napotkać pewne trudności w upłynnieniu mieszkania, nawet, gdy znajduje się ono w atrakcyjnej dzielnicy. Jedną z nich jest wpis w księdze wieczystej, oznaczający zajęcie komornicze. Co robić w takiej sytuacji?

Skup nieruchomości Łódź – podstawowe informacje

Na szczęście możemy skorzystać z usług specjalistycznych podmiotów. Jeżeli idzie o skup mieszkań z komornikiem Łódź jest jednym z bardziej nasyconych rynków. Podmioty, które oferują takie usługi są tu liczne i fachowe.

Warto o tym pamiętać, bo bardzo często indywidualni nabywcy z dużą obawą podchodzą do zakupu mieszkań z trwającą egzekucją komorniczą – odstrasza ich najczęściej konieczność przebrnięcia długotrwałej procedury, mającej na celu oczyszczenie ksiąg wieczystych ze wzmianek o komorniku i jego działaniach. Również banki niechętnie podchodzą do kredytowania podobnych zakupów, ze względu na trudności z uzyskaniem wpisu hipoteki do ksiąg wieczystych. Skup mieszkań za gotówkę w Łodzi eliminuje te trudności.

Jak skorzystać z tej usługi? Po kontakcie z przedsiębiorcą, najczęściej następuje wizyta, mająca na celu ustalenie stanu nieruchomości. Jednocześnie firma, z którą prowadzimy rozmowy, kontaktuje się z komornikiem w celu ustalenia szczegółów dotyczących zadłużenia i sposobów jego spłaty. Przyjmuje w ten sposób na siebie ryzyko transakcji, a sprzedający nie musi troszczyć się o dopełnienie formalności.