czwartek, 13 czerwca, 2024

Artykuły naszych Czytelników

Ile trwa budowa domu pod Wrocławiem? Od czego to zależy?

Budowa domu to ogromne wyzwanie dla inwestora, szczególnie jeśli zajmuje się on samodzielnie wszystkimi formalnościami. Zanim dom stanie na działce, należy zgromadzić niezbędne dokumenty i prawomocne pozwolenie na budowę. Od tego czasu na nieruchomość mogą wkroczyć wykonawcy, którzy lada chwila rozpoczną pierwsze prace.

Ile trwa budowa domu pod Wrocławiem?

Budowa domu Wrocław może trwać 1 rok, ale również dobrze kilka lat. Średni czas budowy domu tradycyjną technologią to 2 lata – niektórych etapów nie da się przyśpieszyć. Obecnie w okolicy Wrocławia realizowanych jest wiele inwestycji, zarówno osób prywatnych, jak i deweloperów. Z pewnością osoby prywatne budują domy dłużej, nie dysponują bowiem taką ilością sprzętu i robotników, by udało się budować w tempie deweloperskim.

Od czego zależy tempo prac budowlanych?

Bez względu na to, czy budowa jest realizowana we Wrocławiu, czy w innym mieście, inwestorzy borykają się z podobnymi problemami. Czas budowy może zależeć od finansów – znacznie szybciej budują osoby korzystające z kredytów, gdzie bank daje czas np. 1 roku na odebranie domu od wbicia tzw. “pierwszej łopaty”. Systemem gospodarczym buduje się…nawet kilka lat wolniej. Tempo prac może zależeć ponadto od tego, jak bardzo skomplikowany jest budynek, jaką ma powierzchnię i jakie technologie stosuje się podczas budowy. Dom na bazie konstrukcji szkieletowej może powstać w kilka tygodni, ale wersji murowanej nie da się postawić w takim tempie. Warto brać te czynniki pod uwagę podczas planowania budowy.