czwartek, 23 maja, 2024

Artykuły naszych Czytelników

Co to jest otulacz muslinowy?

Otulacz towarzyszy dziecku od pierwszych dni życia, aż do 3miesiąca. Jest to pierwsza pościel Twojego dziecka, którą w określony sposób owijamy dziecko, dlatego tak ważne jest jej wybranie.

Otulacz muślinowy zda egzamin na piątkę!

DLACZEGO OTULACZ MUŚLINOWY?

Otulacz muślinowy ze względu na swoje właściwości jest ceniony nie tylko przez rodziców, ale również przez pediatrów. Tkanina jest miękka i delikatna w dotyku, a otwarty splot materiału pozwala na przepływ powietrza, stąd właściwości oddychające. Nie musimy się martwić, że nasze dziecko się przegrzeje, a jednocześnie możemy być pewni, że otulacz muślinowy nie spowoduje żadnych odparzeń skóry, ani jej podrażnień. Taki otulacz sprawdzi się również w ciepłe miesiące. Nadaje się dla wrażliwej skóry noworodka ze względu na swoją miękkość i delikatność.

Sama tkanina jest elastyczna i trwała oraz odporna na uszkodzenia wynikające z codziennego używania. Z każdym praniem otulacz zyskuje na miękkości, lecz należy pamiętać, żeby stosować się do zaleceń producenta odnośnie temperatury prania. Wtedy nawet najczęstsze pranie nie wpłynie na jego właściwości.

Ponadto otulacz muślinowy ma wiele zastosowań, gdy dziecko podrośnie. Może zostać kocykiem po kąpieli Twojej pociechy, przewijakiem, kocykiem do okrywania Twojej pociechy podczas snu lub podczas karmienia.

Otulacz muślinowy to inwestycja, która się opłaca. Warto zerknąć tutaj, by się samemu o tym przekonać. Nie zawiedziesz się!